علائم خرابی پمپ بنزین خودرو – 5 نشانه خرابی پمپ بنزین

[ad_1]

آنچه در این مطلب خواهید خواند

علائم خرابی پمپ بنزین خودرو

خودرو برای اینکه بتواند حرکت کند به بنزین یا سوخت نیاز دارد و این سوخت به صورت مایع در باک اتومبیل و محل نگهداری سوخت ذخیره می شود. این سوخت برای اینکه بتواند به موتور برسد از وسیله ای به نام پمپ بنزین استفاده می کند که این پمپ بنزین بنزین و سوخت را با استفاده فشار وارد کردن به آن به موتور می رساند. اگر این قطعه خراب شود و سوخت به موتور نرسد امکان حرکت کردن اتومبیل وجود نخواهد داشت. علائم خرابی پمپ بنزین خودرو می تواند به رانندگان این امکان را بدهد تا با شناسایی این علائم خرابی پمپ بنزین را تعمیر کنند و یا بررسی های لازم را درباره آن انجام دهند.

هنگامی که اتومبیل را استارت می زنند باتری اتومبیل با استفاده از الکتریسیته باعث میشود تا پمپ بنزین شروع به کار کند و سوخت اولیه را به موتور می رساند. سوخت در موتور به صورت اسپری وارد می شود و سپس با جرقه شمع ها منفجر شده و احتراق صورت می گیرد و نیرو تولید می شود.

علائم خرابی پمپ بنزین خودرو می تواند موارد مختلفی باشد و در صورت مشاهده آن ها می بایست اتومبیل را به یک ممکانیک نشان دهید یا این که با استفاده از دوره های آموزش مکانیک خودرو در آموزشگاه برق خودرو کار ورکس خودتان این مشکل را شناسایی و آن را برطرف کنید.

علائم خرابی پمپ بنزین

پمپ بنزین می تواند خراب شود و این خرابی می تواند علت های مختلفی داشته باشد که از این علت ها می توان به فرسودگی آن اشاره کرد که در این رابطه به دلیل خاصیت حلال بودن بنزین و سوخت های فسیلی امکان فرسودگی آن بسیار زیاد می باشد و می بینیم که اکثر پمپ بنزین هایی که زیاد استفاده شده اند دارای خوردگی می باشند و علائم خرابی پمپ بنزین خودرو می تواند به شرح زیر باشد.

افزایش دمای موتور

سوخت یکی از عواملی است که با وارد شدنش به موتور می توان آن را خنک کند اما زمانی که پمپ بنزین خراب باشد مقدار سوخت وارده به موتور کافی نی باشد و برای همین می بینیم که خودرو شروع به داغ شدن می کند و سرعت آن کاهش پیدا میکند. این یکی از علائم خرابی پمپ بنزین خودرو می باشد که بعد هم می بینیم که بعد از این که اتومبیل داغ کرده است بخاراتی از آن ساطع می شود و در این صورت می بایست آن ها را درست کرد.

افزایش دمای اتومبیل

افزایش دمای موتور خودرو

ایجاد صدا در پمپ بنزین

اگر با روشن کردن خودرو می بینید که از عقب اتومبیل صدایی شبیه به ویز ویز کردن یا لق لق کردن می آید باید بدانید که احتمالا پمپ بنزین شما دچار خرابی شده است و باید آن را درست کنید.

این را هم باید بگویم زمانی که استارت میزنید پمپ بنزین یک صدایی میدهد که این طبیعی است و این صدا بعد از یک مدت کوتاهی قطع می شود اما اگر این دارا نشنیدید این را بدانید که احتمالا پمپ بنزین شما خراب شده است و این یکی از علائم خرابی پمپ بنزین خودرو به حساب می آید.

کاهش گاز خودرو

اگر پمپ بنزین اتومبیل به گونه ای خراب شود که سوخت را نتواند به درستی به موتور برساند شاهد افت سرعت اتومبیل خواهیم بود و اتومبیل دیگر توان حرکت مانند اول را ندارد و شتاب خود را ازدست می دهد.

شما می توانید با استفاده از این نشانه ها متوجه شوید که پمپ بنزین اتومبیل شما خراب است یا خیر. علائم خرابی پمپ بنزین خودرو صرفا مربوط به خود پمپ بنزین نیستند و این امکان وجود دارد که خرابی دیگری در خودرو به وجود آمده باشد و نشانه آن با علائم خرابی پمپ بنزین یکی باشد.

روشن نشدن اتومبیل

اگر استارت زدید و دیدی که اتومبیل روشن نمی شود و در روشن شدن دارای دشواری هستید این می تواند یکی از علت های خرابی پمپ بنزین اتومبیل باشد.

این نشانه معمولا به همراه نیامدن صدا از سمت پمپ بنزین همراه می باشد، پیش تر گفتیم که زمانی که شما استارت میزنید ابتدا صدای پمپ بنزین را می شنوید که بعد از مدت کوتاهی قطع می شود ولی در صورتی که استارت میزنید و صدایی به گوشتان نمی رسد و اتومبیل روشن نمی شود باید پمپ بنزین را چک کنید و از علائم خرابی پمپ بنزین خودرو با خبر شوید.

روشن نشدن خودرو

استارت زدن و روشن نشدن خودرو

ریپ زدن خودرو

یکی از دلایلی که اتومبیل ریپ می زند این است که سوخت به درستی به موتور نمی رسد و باعث می شود که اتومبیل مدام ریپ بزند و این از علائم خرابی پمپ بنزین خودرو می باشد. در صورت مواجه شدن با چنین مشکلی بهتر است که ابتدا به مکانیک مراجعه کنید و سپس با بررسی مشکل ریپ زدن ببینید که آیا مشکل از پمپ بنزین است یا از شمع های خودرو.

مصرف سوخت زیاد اتومبیل

یکی از نشانه های این که پمپ بنزین خودرو خراب شده است افزایش مصرف سوخت می باشد. اگر دیدید که اتومبیل شما نسبت به گذشته دارای مصرف سوخت بیشتر شده است می توانید به خرابی پمپ بنزین خودرو شک کنید و بدانید که این نشانه از علائم خرابی پمپ بنزین خودرو می باشد.

افزایش مصرف سوخت

استفاده زیاد از سوخت

سخن آخر

در آخر باید گفت که شما می توانید با استفاده از علائم خرابی پمپ بنزین خودرو مشکلات آن را پیدا کنید و نسبت به حل آنها اقدامات لازم را انجام دهید. پمپ بنزین یکی از مهمترین اجزای اتومبیل به حساب می آید و در صورت خرابی آن می بایست آن را تعمیر کنید و اگر این کار را انجام ندهید اتومبیل شما دچار مشکل می شود و می بینید که در حرکت نمی توانید رضایت مطلوب را داشته باشید.

[ad_2]
Source link

درباره ما adminbloger

همچنین ببینید

علت روغن سوزی در خودرو و راه های پیشگری از آن| کارورکس

[ad_1] آنچه در این مطلب خواهید خواند روغن موتور یکی از مهم ترین قسمت های …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *