روغن موتور ماشینتو خودت انتخاب کن

[ad_1]

آنچه در این مطلب خواهید خواند

امروزه با توجه به وجود روغن موتور های بسیار زیاد با برند های مختلف انتخاب روغن موتور مناسب برای خودرو بسیار دشوار است و شما نمی دانید که کدام روغن موتور اصل و کدام تقلبی است به همین منظور ما در این مقاله می خواهیم به شما بگوییم روغن موتور ماشینتو خودت انتخاب کن و روش هایی برای آشنایی آن در اختیار شما قرار می دهیم، با ما همراه باشید.

روغن موتور و نقش آن در خودرو

استفاده از روغن موتور برای خودرو بسیار مهم است و در صورت نداشتن روغن موتور، باعث ساییدگی قطعات خودرو و یا زنگ زدگی قسمت های مختلف آن، ایجاد رسوب در موتور خودرو و… می شود پس برای این که این مشکلات برای خودرو شما به وجود نیاید، حتما از روغن موتور استفاده کنید. اما کیفیت این روغن موتور ها بسیار مهم است زیرا اگر کیفیت مناسبی نداشته باشد ممکن است آسیب های دیگری به خودرو وارد شود.

روش های تشخیص روغن موتور مناسب برای خودرو شما

روش های زیادی وجود دارد که شما تشخیص بدهید که روغن موتور مناسب خودرو شما است که این روش ها شامل:

  • رنگ و بو روغن موتور

روغن موتور باید رنگ شفافی داشته باشد و روغن موتور با کیفیت بو ملایمی دارد اگر بوی تندی احساس کردید یکی از نشانه های بی کیفیت بودن آن روغن است.

  • بی کیفیت بودن ظرف روغن موتور

ظرف موتور خودرو برای تشخیص اصل بودن روغن بسیار مهم است اگر دیدید که ظرف روغن کیفیت مناسبی ندارد و یا کهنه است اقدام به خرید آن نکند زیرا این مدل از روغن های تقلبی بوده و از طرف هیچ شرکت و برند خاصی تولید نشده است.

  • ویسکوزیته و یا غلظت روغن موتور

ویسکوزیته نقش مهمی در انتخاب و یا خرید روغن موتور دارد و به این صرت است که هر چقدر میزان ویسکوزیته بالا باشد برای خودرو بهتر است زیرا کیفیت بالا تری دارد.

  • برچسب روی ظرف روغن موتور

این برچسب مربوط به تمام مشخصات لازم برای استاندار بودن روغن موتور است که بر روی آن اطلاعات لازم و کیفیت آن نوشته شده است. اگر این برچسب بر روی ظرف روغن نبود و یا خوانایی نداشت اصلا اقدام به خرید آن نکنید. در ادامه آموزشگاه فن خودرو کارورکس برای شما ویدئویی آماده کرده که در این ویدئو مواردی که بر روی ظرف نوشته شده را توضیح داده تا اطلاعات شما در مورد عدد های نوشته شده بالا برود.

آموزش ویدئویی انتخاب روغن موتور مناسب

سخن نهایی در مورد انتخاب روغن موتور مناسب

همان طور که اشاره کردیم روش های بسیار زیادی برای تشخیص و انتخاب روغن موتور مناسب وجود دارد و در ویدئو به صورت کامل در مورد این موضوع صحبت شده است. دقت داشته باشی که شما باید یک روغن موتور مناسبی را انتخاب کنید تا قطعات خودرو شما عملکرد بهتری داشته باشد.

سوالات متداول در مورد انتخاب روغن موتور مناسب

1.رنگ روغن موتور اصل باید چه جوری باشد؟

هر چقدر رنگ روغن موتور شفاف تر باشد، نشان دهنده با کیفیت و اصل بودن آن است و اگر روغن موتوری کدر رنگ بود اصلا اقدام به خرید آن نکنید.

2.بوی تند روغن موتور نشان دهنده تقلبی بودن آن است؟

بله، اگر روغن موتوری را دیدید که بوی خیلی تندی دارد نشان دهنده بی کیفیت و تقلبی بودن آن است.

3.نقش روغن موتور در خودرو چیست؟

روغن موتور نقش بسیار مهمی در خودرو دارد زیرا جلوگیری از ساییدن و زنگ زدن قطعات، نرم کردن قطعات، جلوگیری از ایجاد رسوب و… در خودرو می شود.

امتیاز دهید post

[ad_2]
Source link

درباره ما adminbloger

همچنین ببینید

علت روغن سوزی در خودرو و راه های پیشگری از آن| کارورکس

[ad_1] آنچه در این مطلب خواهید خواند روغن موتور یکی از مهم ترین قسمت های …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *