تعمیرکار ماشین خود باشید

پراید از دهه 70وارد صنعت خودرو سازی ایران شد اتومبیل پراید در کشور ما به دلیل قیمت ارزان و ویژگی هایی که دارد خیلی زود توانست در بین مردم طرفداران زیادی پیدا کند این خودرو مناسب برای رفت وامد روزانع،و گاهی برای کسب درامد استفاده می شود چون روز به روز قیمت تمام خودرو ها در حال افزایش است بنابراین نگهداری از ان حائز اهمیت می باشد البته هر وسیله نقلیه ای نیاز به سرویس و تعمیر دارد خدمات تعمیر اتومبیل جزو خدماتی است که به صورت سیار انجام می شود البته کار یک مکانیک خودرو شامل تعمیرات جزئی و کلی ماشین مش ششود پس برای تعمیر ماشین باید از یک تکنسین مجرب استفاده کرد افراد تازه کار ممکن است به خودروی شما اسسیب برسانند. یک آموزشگاه حرفهای تعمیرات خودرو، علاوهبر ارائه آموزشهای فنی و حرفهای، دورههای تخصصی رشتهها و خودروها مختلف را بهصورت متمرکز در اختیار کارآموزان قرار میدهد. تعمیرگاه ایدهآل علاوه بر ارائه خدمات مناسب، تخفیفها و تسهیلات ویژهای را هم در اختیار رانندگان قرار میدهد. و اما بعضی مواقع وقتی سراغ مکانیک میرویم ممکن است سرش خیلی شلوغ باشد و یا حواسش جای دیگر باشد.در این شرایط ممکن است مکانیک نیز مشکلی برای خودرو بوجود بیاورد که عواقب آن بعدا نشان میدهد و مشکل ساز میشود و همچنین ممکن است بعضی از این اشتباهات برای خود مکانیک نیز خطرناک باشد.

ممکن است بسیاری از مواد شیمیایی مورد استفاده از انواع حلالها تا اسپریها، برای پوست یا سیستم تنفسی زیانآور باشند. نوع و برند روغن مورد استفاده نیز به انتخاب مشتری است اما اگر ایدهای برای انتخاب روغن نداشته باشد میتواند از متخصص تعویض روغنی کمک بگیرد تا روغن موردنظر خود را پیدا کند. اما بعضی افراد دیگر که دست به آچار نیستند و خیلی با وسایل و لوازم خودرو آشنا نیستند سعی میکنند تا مشکلی برای ماشینشان بوجود آمد سراغ مکانیک خودروی خود بروند زیرا ترجیح میدهند خودشان دست به کار نشوند که خدایی نکرده مشکل دیگری ایجاد نکنند. در این طرح سعی شدهاست در برنامه شبیهسازی مدارات دیجیتالی تمام اجزاء مذکور با قطعات متداول و ساده مدل شوند تا عملکرد سیستم مورد بررسی قرار گیرد. حالت ۶ با عدد ۶ نشان داده میشود. مکانیکها و تعمیرگاههای معتبر با وسایل دقیقتری چون کمپرسسنج و مانند آن به روغنسوزی خودرو پی میبرند و با استفاده تجهیزات مدرن که دقت بالایی دارند تشخیص میدهند آیا همه یا یکی از محفظههای پیستون و به طور مشخص کدام محفظه دچار آسیب شده و علت اصلی روغنسوزی درون موتور از کجا ناشی میشود.

 

اگر واقعا میخواهید لکهای کف گاراژ نریزد، میتوانید کف گاراژ را با پلاستیک بپوشانید و بعد خودرو را روی آن برانید. اگر دفترچه راهنمای خودروی خود را ندارید یا بچهها توی آن نقاشی کشیدهاند، میتوانید به صورت آنلاین هم آن را پیدا کنید. مفهوم پایداری در واقع تلاشی است برای دستیابی به بهترین نتایج در برنامههای محیط انسانی و طبیعی که برای حال و به صورت نا محدودبرای آینده صورت میپذیرد(شیعه 1387:199). فعل «sustain» از سال 1290 میلادی در زبان انگلیس به کار رفته و از ریشه لاتین «Then ere و sub» به معنی نگهداشتم و یا نگهداری کردن است. منظور از بُعد در سیاست وارانتی تعداد متغیرهای مشخصشده برای تعیین محدودیتهای وارانتی است. رئیس کمیسیون بازرسی اتحادیه صنف تعمیرکاران خودروهای سبک، مدیریت این مجموعه را بر عهده دارد و حدود ۲ سال است که با باشگاه رانندگان اسنپ همکاری میکند. یکی از دغدغههای اصلی ما در باشگاه رانندگان اسنپ، کاهش هزینههای جاری کاربران راننده است. شرکت در دورهها و کلاسها، پرداخت هزینه آموزش، هزینه خرید یا اجاره مکان و در نهایت تجهیز تعمیرگاه، همه هزینههایی است که باید از محل درآمدهای این کار حاصل شود.

عدم رعایت دستورات ایمنی و استفاده نکردن از ماسک، دستکش و لباس مناسب، در آینده، مکانیک را از کار خود پشیمان خواهد کرد. معمولا افرادی که دست به آچار باشند و با تمامی وسایل و لوازم خودرو آشنا باشند،در صورتی که برای ماشینشان مشکلی داشته باشد از هر طریقی سعی میکنند که مشکلشان را خودشان حل کنند تا هم هزینه اضافی نکنند و هم تجربه به دست بیاورند اما اگر تحت هیچ شرایطی نتوانند مشکل را حل کنند سراغ مکانیک مورد نظر خود میروند. وقتی موتور خودرو شما دچار اسیبی شود برای رفع ان باید از افراد تکنسین و مجرب کمک گرفت افراد تازه کار ممکن است ان مشکل را چند برابر کنند و موجب سوراخ شدن موتور خودرو شوند گاهی یک مشکل ساده به دست افراد تازه کار ممکن است تبدیل به یک مشکل بزرگ شود در این گونه مواقع باید تعمیر خودروی خود را بدست افراد حرفه ای بسپارید ان ها با پیدا کردن مشکل و تعویض قطعه مشکل خودروی شما را حل می کنند در بسیاری از مواقع مشکل خودروی شما مربوط به تعویض روغن می باشد سرویس های دوره ای از خودروی شما می توانند عمر خودرو را افزایش دهند با توجه به قیمت پراید، پرداخت هزینه های مربوط به مکانیک سیار پراید بسیار مقرون به صرفه باشد.

درباره ما adminbloger

همچنین ببینید

علت روغن سوزی در خودرو و راه های پیشگری از آن| کارورکس

[ad_1] آنچه در این مطلب خواهید خواند روغن موتور یکی از مهم ترین قسمت های …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *